9 sprawdzonych sposobów aby zredukować stres

15 kwi 2022

Jeżeli ostatnie dni lub lata sprawiły, że czujesz się zagubiony i wystraszony – ten wpis jest właśnie dla Ciebie!
1) Wyłącz telewizor i zrób sobie detox od mediów społecznościowych. Jesteśmy non stop bombardowani informacjami. Jeżeli czujesz, że określone słowa, budzą Twój niepokój to pozwól sobie na reset. Nie musisz być na bieżąco. Twoje ciało i umysłu potrzebują odpoczynku.
2) Zadbaj o dietę i ilość snu. Stres dosłownie zjada nas od środka. W związku z tym w sytuacjach kryzysowych tym szczególnej musimy zadbać o siebie o odżywienie i regenerację.
3) Aktywności fizyczna jest reduktorem stresu. Stres wiąże się z przeciążeniem i niemożnością uwolnienia emocji. Dlatego znajdź rodzaj ruchu, który pozwoli Ci wyrzucić z siebie nagromadzone emocje. Dla jednych będzie to intensywny trening, a dla innych spokojna joga.
4) Bądź tu i teraz. Nadmiernie wybiegając w przyszłość możemy zapędzić się w czarne myśli. A to właśnie tu i teraz toczy się nasze życie. Zajmij się tym na co masz realny wpływ czyli na teraźniejszość. Za bardzo rozpamiętując często zapominamy o tym co najważniejsze i na wyciągnięcie ręki.
5) Płacz – jeżeli czujesz, że jest Ci to potrzebne. Nie ma co udawać że wszystko jest w porządku, jeżeli tak nie jest. Jeżeli tego potrzebujesz wypłacz się, wykrzycz. Tylko dzięki temu będziesz w stanie pozbierać się na nowo.
6) Zajmij czymś głowę – zamiast nerwowo śledzić wszystkie media. Może to będzie czytanie książki? Może spacer do parku? A może to czas na nowe pasje?
7) Olejki eteryczne– są niezastąpione jeżeli chodzi o działanie na nasze emocje. W zależności od emocji jakie odczuwasz, możesz się wspierać: Lawendą, Kadzidłowcem, Dziką pomarańczą, Vetiverem – możliwości jest na prawdę wiele.
8) Metoda opukiwania (EFT) – polega na opukiwaniu punktów akupresurowych oraz wypowiadaniu zdań dotyczących obecnego stanu. Dzięki tej metodzie wysyłamy uspokajający sygnał do naszego układu nerwowego.
9)  – czyli zastosuj dowolną technikę, która pozwoli Ci uspokoić umysł. Zaopiekuj się sobą. Wsłuchaj się w swoją intuicję ona zawsze wie co będzie dla Ciebie najlepsze.
Daj znać co uważasz i jeżeli masz swoje metody- niech dobre wieści niosą się w świat!

Tagi:

O mnie

Cześć, mam na imię Zuzanna 🙂 z wykształcenia i z zamiłowania jestem psychologiem. Drugą moją pasją jest naturalne wspieranie zdrowia i uczenie innych zdrowych nawyków, a ponieważ widzę jakie to przynosi efekty z największą radością chcę tę wiedzę przekazać też Tobie 🙂

Kategorie